Jakie atrakcje warto zobaczyć w Bieszczadach? – 5 przykładów

W Bieszczadach trzeba być i się w nich zakochać. Nie brakuje takich turystów, którzy z wielką radością powracają do tego regionu każdego roku. Gdy tylko nadarzy się możliwość wyjazdu. To oni na pewno mogliby wskazać najważniejsze atrakcje turystyczne, jakie powiązane są z tym regionem.

Bieszczadzkie atrakcje warte zobaczenia

Co też inny turysta może polecić kolejnym osobom? Na liście takich atrakcji znaleźć można:

  1. połoniny – te, które położone są w górnych partiach gór. Widok z nich, z góry na dół, przyprawia o zawrót głowy. Warto na nie spojrzeć również z dołu. To właśnie ten zielony pas, który tworzy się wiosną i kolorowy, jaki wyróżnia się w okresie jesiennym.
  2. Chatka Puchatka – nosząca nazwę od znanego, kultowego bohatera bajek, jest najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach. Od 2020 roku trwa tam remont, ale sama Chatka zostanie przeniesiona do świata wirtualnego.
  3. Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego – będąc w Bieszczadach, koniecznie trzeba zapoznać się z historią wypalania węgla. Tym bardziej, że w pozostałych regionach Polski nie spotka się już tak niezwykłych i historycznych miejsc.
  4. drezyna rowerowa – a dokładnie przejazd nią. Niezwykła frajda dla małych i dla dużych. Jej stacje znaleźć można w Uhercach Mineralnych i w Ustrzykach Dolnych. Ta druga czynna jest tylko w okresie letnim.
  5. „Grób Hrabiny” – dwa nagrobki, które należą do hrabiny Klary z Kalinowskich Stroińskiej (zmarła w 1867 r.) i jej męża Franciszka Stroińskiego. Jeżeli ktoś lubi historie, które podobne są do Romea i Julii, to koniecznie musi dojechać do wsi Sianki.

Na terenie Bieszczad znaleźć można także wiele innych atrakcji.