Poznaj piękno i atrakcje turystyczne Roztocza

Każdemu, kto szuka ciekawych miejsc do wypoczynku w Polsce, Mmożna polecić Roztocze. Kraina rozciąga się od Kraśnika aż do Lwowa, po wojnie Roztocze Południowe znalazło się na terytorium Ukrainy. Na Roztoczu jest największa w skali kraju ilość słonecznych dni!

Aktywny wypoczynek na Roztoczu

Roztocze Zachodnie i Środkowe, od Zwierzyńca do Horyńca- Zdroju jest krainą jeszcze nie przez wszystkich odkrytą. Turyści ceniący aktywny wypoczynek znajdą tu mnóstwo atrakcji. Znajduje się tu ponad 1000 km szlaków turystycznych i pieszych ścieżek. Od Kraśnika do Hrebennego prowadzi Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Dla amatorów spływów kajakowych są propozycje kilku tras spływu Wieprzem. Najprostsza to dwugodzinny spływ z Obrocza do Zwierzyńca, ale jest także trasa kilkudniowa. Ze stadniny koni „Tarka” w Wólce Wieprzeckiej wytyczono dwa szlaki konne. To wielka gratka dla miłośników jazdy konnej.

Co jeszcze oferuje Roztocze?

  • Zalew w Krasnobrodzie – najbardziej znane kąpielisko na Roztoczu. Można wypocząć na plaży, popływać po zalewie kajakiem bądź rowerem wodnym
  • Kaplica św. Rocha oddalona o 3 km od Krasnobrodu. Prowadzi tam urokliwa ścieżka spacerowa. Obecna kapliczka została zbudowana w 1935 roku.
  • Kaplica „Na wodzie” w Krasnobrodzie. Woda z bijących stąd źródełek ma ponoć moc uzdrawiającą
  • Przełomy rzek Tanwi i Jelenia w miejscowości Susiec. Tworzą się tu małe wodospady, tzw. szumy
  • Kościół „Na wodzie” w centrum dawnej letniej rezydencji Zamoyskich, Zwierzyńca
  • Roztoczański Park Narodowy – bory jodłowe, buczyny karpackie. W parku żyją rysie, borsuki,wilki, kuny, różnorodne ptactwo. Wiele tu ścieżek pieszych i rowerowych
  • Pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie

Roztocze oferuje wiele zabytków sakralnych: kościoły katolickie, synagogi, cerkwie. Będąc na Roztoczu, warto zobaczyć Zamość- jedno z najpiękniejszych polskich miast. Stare miasto wpisane zostało na listę UNESCO.

One thought on “Poznaj piękno i atrakcje turystyczne Roztocza

Dodaj komentarz