Punkt widokowy na szczycie góry Jawor – to warto zobaczyć

W Solinie oprócz niesamowitego jeziora Solińskiego znajdziesz również interesujący punk widokowy na szczycie góry Jawor. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem opisującym tę atrakcję turystyczną.

Co warto wiedzieć o punkcie widokowy na górze Jawor?

Jezioro Solińskie to miejsce, które dla wielu turystów stanowi numer 1 na liście miejsc do odwiedzenia z uwagi na przepiękne krajobrazy oraz otoczenie lasów i licznych wzniesień. Oprócz efektownych widoków na turystów odwiedzających to miejsce czeka atrakcja w postaci możliwości wzięcia udziału w rejsie na statku. To również doskonałe miejsce dla osób lubiących sporty wodne.

Na Jeziorze Solińskim uprawiane są takie dyscypliny jak żeglarstwo, kajakarstwo, czy windsurfing. Odwiedzający mogą zdecydować się na wypożyczenie żaglówki, czy rowerów wodnych. Żeglowanie jest możliwe nawet w przypadku osób niemających wcześniejszego doświadczenia w tym sporcie. W tym przypadku armator przeprowadzi krótki kurs umożliwiający skorzystanie z atrakcji. Warto jednak zaznaczyć, że poziom trudności jest wysoki. Co więcej, o okresie wakacyjnym osoby lubiące pływać mogą to zrobić w wybranych miejscach. Dodatkowo przy jeziorze można napotkać wędkarzy. Przy jeziorze można również odpoczywać, leżąc na plaży.

Wybranie się na ten punkt widokowy to doskonałe miejsce do zrobienia efektownych zdjęć i delektowania się pięknymi widokami. Od 1 lipca 2022 turyści mogą skorzystać z możliwości przedostania się na szczyt góry za pomocą kolejki gondolowej, która rozpoczyna się na górze Płasza. Dostanie się na górę Jawor to nie koniec atrakcji. Dostając się na to miejsce zdecydowanie, warto wspiąć się na wieże.

Należy jednak być przygotowanym na emocje, ponieważ umiejscowiony na wieży taras widokowy jest przeszklony. Warto zaznaczyć, że przeszklona jest również podłoga, co sprawia, że turyści mogą oglądać krajobrazy z każdej strony.